Bezpieczny ochraniacz na łóżeczko

Większość rodziców jeszcze przed narodzinami dziecka przygotowuje dla niego pokój i kompletuje wyprawkę. Kiedy dziecko się pojawi w domu, to wszystko się przewróci do góry nogami i trzeba będzie być na to gotowym, dlatego najważniejsze rzeczy, takie jak łóżeczko, czy wózek, trzeba już mieć przygotowane. Kiedy już łóżeczko będzie stało w pokoju dziecięcym, to można myśleć o jego wypełnieniu w niezbędne rzeczy.

Z czego jest wykonany ochraniacz na łóżeczko?

ochraniacze na łóżeczkoKażde dziecko powinno mieć swoje łóżeczko, ponieważ jest to dla niego najbezpieczniejsze miejsce do spania. Przez pierwsze miesiące życia, maluchy spędzają większość czasu w łóżeczku, więc warto zadbać, żeby było to dla nich komfortowe miejsce. Na pewno materac musi być twardy, aby kręgosłup dziecka mógł się właściwie rozwijać. Pościel, łącznie z prześcieradłem, powinna być wykonana z miękkiej i bezpiecznej bawełny, która nie będzie powodowała reakcji alergicznych. Jednak to nie wszystko, co musi posiadać łóżeczko, ponieważ maluchy często bardzo się wiercą w trakcie snu i mogą  w niekontrolowany sposób uderzać się o szczebelki, które są drewniane. Ochraniacze na łóżeczko są niezbędnym elementem, ponieważ chronią dziecko, ale też zapewniają mu bardziej kameralną atmosferę w środku, ponieważ ograniczają dopływ światła i bodźców z zewnątrz. W sprzedaży dostanie ochraniacze całościowe, czyli wykonane z jednego kawałka materiału, które posiadają po obu stronach sznureczki do przywiązania do szczebelków. Mają one różna wysokość w zależności od potrzeby. Można też wybrać modele modułowe, czyli składające się z kawałków, które każdy dowolnie łączy, a nawet przywiązuje w dowolnych miejscach. Każdy element może mieć inny wzór, lub kolor. Dopóki dzieci nie nauczą się kontrolować swojego ciała podczas snu, to trzeba zachować w łóżeczku ochraniacze, ponieważ bardzo się przydadzą. Są one wypełnione pianką, lub specjalną włókniną o odpowiedniej miękkości. Nie są one grube, aby nie ograniczać przestrzeni dziecku w łóżeczku i pasują do każdego modelu.

W sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy ochraniacze wykonane z bawełny, lub materiału minky, który jest dwustronny. Z jednej znajduje się ciepły polar z małymi wypustkami, a po drugiej miękka bawełna. Dobrze przymocowany ochraniacz nie stanowi zagrożenia dla dziecka, dlatego trzeba zadbać, aby był dobrze przywiązany do szczebelków. Szczególnie jest to ważne przy bardzo małych dzieciach, gdyż one same nie zdejmą z siebie materiału, jeżeli ochraniacz się odwiąże i opadnie na łóżeczko.

Jakimi preparatami można oczyścić swój organizm?<< >>Moje poszukiwania kosmetyczki na ślub

About the author : Katarzyna Bulińska