Dermapen – wskazania do zabiegu

 

Każda kobieta, która pragnie zachować piękny wygląd na dłużej, powinna zainteresować się zabiegiem, jakim jest dermapen. Jak pewnie niektórzy wiedzą, jest to również nazwa urządzenia, dzięki któremu zabieg ten możemy wykonać. A kto z takiego zabiegu powinien skorzystać i jakie efekty możemy dzięki niemu uzyskać, oprócz oczywiście pięknej i zdrowej cery a przynajmniej kroku w jej kierunku? Odpowiedzi na te i inne pytania poniżej.

Więcej o dermapenie

dermapenJak już powiedziano, dermapen to zarówno nazwa zabiegu, jak i urządzenia, za pomocą którego zabieg ten jest wykonywany. Zacznijmy od tego, jakie są wskazania do tego zabiegu? Kto powinien się na niego zdecydować? Otóż dermapen będzie idealny dla osób, które między innymi mają na twarzy bardzo widoczne pory, które nie znikają, nawet po wielokrotnych peelingach enzymatycznych czy chemicznych. Co więcej, idealnie sprawdzi się u kobiet z wiotką skórą, z widocznymi oznakami starzenia, czyli utratą jędrności i zmarszczkami. Poza tym dermapen również przyda się tym, którzy mają na ciele jakieś znamiona czy blizny, także potrądzikowe, które nie wyglądają zbyt estetycznie. Jeśli chcemy się ich trwale i skutecznie pozbyć, możemy zakupić urządzenie, jakim jest dermapen lub też skorzystać z takiego właśnie zabiegu, oferowanego przez salony kosmetyczne lub przez dermatologów. Wiele osób, które zmagają się również z widocznym cellulitem lub rozstępami pojawiającymi się najczęściej na udach czy też brzuchu. A czy są jakiekolwiek przeciwskazania, które mówią nam, że nie powinniśmy w danym momencie danego zabiegu wykonywać? Oczywiście, jak w przypadku wielu tego typów zabiegów, w niektórych wypadkach pod żadnym pozorem nie powinniśmy tego właśnie zabiegu wykonywać. Dlaczego i kiedy? Otóż jak się można domyśleć, zabieg jest niewskazany w przypadku kobiet w ciąży i karmiących piersią. Co więcej, dermapen powinny odpuścić sobie osoby z nasilonym trądzikiem. Zabieg ten mógłby tylko doprowadzić do zaostrzenia się zmian z powodu rozsiania bakterii na całej powierzchni twarzy.

Wiemy już kiedy powinniśmy stosować zabieg, jakim jest dermapen i kiedy go nie stosować. Jednak nie wiemy jakich rezultatów możemy się po nim spodziewać. Otóż jego zadaniem jest stymulacja skóry, która zachęca ją do odbudowy. Wstrzykiwane w skórę substancje aktywne mają za zadanie odżywiać skórę i odmładzać, lub próbować chociaż przywracać młody wygląd (czasem niestety może być już za późno na uzyskanie bardzo zadowalających rezultatów). Jednak regularne zabiegi naprawdę mogą przynieść rezultaty.

 

Identyfikacja wizualna dla firm<< >>Rosnąca popularność poczty balonowej

About the author : Filip Drabik