Dlaczego kitel kucharski jest niezbędny?

Od września zaczynam naukę w nowej szkole. Z podstawówki przechodzę do szkoły średniej. Wybrałem technikum, ponieważ po rozmowie z mamom i ciociom, podczas której przekonały mnie, że po liceum nie będę miał żadnego zawodu. A jeżeli kiedyś będę chciał pójść na studia to po maturze zdanej w technikum też mam taką możliwość tylko technikum daje mi tą przewagę, że jeżeli moja edukacja się na nim zakończy to będę miał dokument uprawniający mnie do wykonywania wyuczonego zawodu. Przeczytałem na stronie technikum, że oprócz podstawowych przedmiotów będą czekały na mnie również przedmioty zawodowe.  

Jak wykorzystywany jest praktyczny kitel kucharski?

praktyczny kitel kucharskiPo Rozpoczęciu roku szkolnego czekało mnie pierwsze spotkanie z nowymi osobami w klasie, jak również z nowym wychowawcą. Podczas pierwszego spotkania z wychowawcą naszej klasy panem Robertem dowiedzieliśmy się, że oprócz przedmiotów zawodowych w szkole będą również przeprowadzane zajęcia praktyczne. Pan Robert jest nauczycielem większości zajęć, które będą odbywały się na kuchni w naszej szkole. Wychowawca naszej klasy pan Robert poinformował nas, że na kuchni musimy mieć praktyczny kitel kucharski. Jest to nic innego jak bluza kucharska pozwalająca zachować ubranie kucharza w czystości. Pan Robert powiedział, że najlepszym rozwiązaniem na sam początek naszej przygody z gotowaniem jest posiadanie więcej niż jeden praktyczny kitel kucharski może być on w białym, bądź w czarnym kolorze. Od razu po tych słowach opiekuna pana Roberta całą klasą zaczęliśmy na stronach internetowych sprawdzać gdzie można od ręki i w miarę tanio kupić praktyczny kitel kucharski. Przeraziły nas ceny takich kitli i myśl, ze muszą być co najmniej dwie. Pan Robert uspokoił nas informacją, że ze szkołą współpracuje firma szyjąca kitle kucharski i, że przy zakupie dwóch będziemy mieli zniżkę. Wszyscy zaczęliśmy obmyślać misterne plany czy lepiej zamówić bluzy w dwóch identycznych kolorach czy lepiej jedną czarną, a drugą białą. Na bluzy czekaliśmy około dwóch tygodni. Były piękne na kołnierzyku po obu stronach miały flagę Polski, a na kieszonce na piersi wyszytą nazwę szkoły. Bluzy były zapinane na zatrzaski.

Bluza kucharska jest niezbędna podczas pracy na kuchni. Nie tylko kucharz przygotowujący potrawy wygląda dzięki niej bardzo dostojnie i elegancko, ale pozwala ona zachować ubranie kucharza w czystości, gdyż chroni ona ubranie znajdujące się pod spodem. Kitle kucharskie zapinane na napy pozwalają kucharzowi na szybkie rozpięcie ubrania wierzchniego niemal już podczas jednego pociągnięcia. To samo tyczy się zapinania podczas ubierania zatrzaski są pomocne i ułatwiają szybsze jej zapięcie.

Mycie za pomocą suchego lodu<< >>Kominek gazowy dla każdego

About the author : Katarzyna Bulińska