Gitara w rozmiarze 3/4

Czy kiedykolwiek marzyliście o tym, by mieć w swoim życiu jakieś hobby, które uprzyjemni wam czas wolny i sprawi, że rozwiniecie swoje umiejętności? Wielu z nas chciałoby być mistrzami w jakiejś dyscyplinie sportowej, umieć mówić w obcym języku lub grać na instrumencie. Tak naprawdę nigdy nie jest za późno, by odkryć w sobie zamiłowanie do danej aktywności, jednak dzieci są w tym zakresie otwarte i chętne przyswajać wiedzę.

Najlepsza gitara dla dziecka

gitara 3 4 dla dzieckaW czasach dzieciństwa dużo łatwiej przychodzi nam nauka nowych umiejętności. Dzieci codziennie się rozwijają – uczą się, jak współpracować z rówieśnikami i pomagać rodzicom, grać w piłkę, jeździć na rowerze, dodawać ułamki czy odmieniać rzeczowniki przez przypadki. Czasami zdarza się, że nasze pociechy wykazują szczególne zdolności lub zamiłowanie do konkretnej aktywności, jak na przykład gry na instrumencie. Warto wówczas rozbudzać w nich te pasje, by mogły one rozwijać się jeszcze piękniej. Wielu rodziców decyduje się na posłanie swoich pociech do szkół i kółek muzycznych, gdzie nauczyciele muzyki zaopiekują się nimi i pomogą im rozwijać ich zdolności. Najczęściej dziecko musi przejść specjalne przesłuchanie, kiedy to komisja rekrutacyjna decyduje, czy maluch ma słuch muzyczny. Jeśli werdykt jest pozytywny, mały muzykant może rozpocząć naukę w zakresie gry na instrumencie, na przykład na gitarze. Rzecz jasna, z początku instrument nie może być normalnych rozmiarów, gdyż uczeń nie byłby w stanie poprawnie na nim grać. Dlatego właśnie gitara 3 4 dla dziecka jest dobrym wyborem. Możemy zaproponować ją uczniowi, gdy jego wiek to 8-11 lat, a wzrost to około 153 – 169 cm. Jeśli zaś dziecko jest niskie lub wysokie jak na jego wiek, można posłużyć się kryterium rozstawu palców, mierzonego od kciuka do małego palca lewej dłoni. Najważniejsze jest jednak, by uczeń dobrze się czuł, trzymając gitarę konkretnych rozmiarów, i by był w stanie poprawnie na niej grać. Warto więc zabrać naszą pociechę na zakupy i pozwolić jej potrzymać różne rozmiary gitar, by mogła ona wybrać tę, która najbardziej jej odpowiada.

Gra na instrumencie muzycznym jest sztuką, której nauka nierzadko zajmuje całe lata. Zarazem to wspaniały sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu. Jeśli nasze dziecko chciałoby rozpocząć swoją przygodę z gitarą, warto wybrać dla niego odpowiedni rozmiar, dostosowany do jego wymiarów. Dzięki temu uczeń będzie w stanie nauczyć się poprawnej techniki gry i nie zmęczy się nadmiernie podczas ćwiczeń w domu i na zajęciach w szkole.

Polecane zabawki dla dzieci<< >>Mycie za pomocą suchego lodu

About the author : Konrad Rusiecki