Jak dobrze sprzątać?

Większość osób niekoniecznie lubi sprzątać, ale wszyscy uwielbiają czystego domu. Wprowadzenie w codzienne życie niewielkich nawyków, sprawiają, że porządki sąmniej uciążliwe. Warto mieć codzienne zwyczaje związane z porządkiem. Zapewni to czyste mieszkanie niezależnie od pory dnia, czy też dnia tygodnia.

Jakie są dobre nawyki związane ze sprzątaniem?

SprzątanieWarto rozpocząć dnia od posłania łózka. Zapewni to względną harmonię i poczucie czystości w sypialni. Nie zajmuje dużo czasu, a taki nawyk pociągnie za sobą kolejne. Podczas codziennych czynności, jeśli używa się wielu rzeczy lub coś wybiera, łatwo jest wprowadzić chaos do pomieszczeń. Dobrze jest wyczyścić na bieżąco i odłożyć to co się wyjęło z szafek zanim przejdzie się do kolejnych czynności. Szybkie zmywanie może zdziałać cuda. Jeśli wytrzesz powierzchnię, której używałeś po każdym użyciu, będziesz utrzymywał blaty i szklane powierzchnie w czystości i gotowe do użycia za każdym razem. Od zmywania szklanych drzwi prysznicowych po wyczyszczenie zlewu po zmywaniu naczyń, szybkie czyszczenie może zapobiec gromadzeniu się brudu i utrzymywać powierzchnie w czystości. Poczta, rachunki, notatki ze szkoły – papier szybko się zbiera i potrafi wprowadzić rozgardiasz. Utrzymasz biuro bez bałaganu, ustalając wyznaczone miejsca na papier w domu. Niepotrzebne rzeczy wywołują spustoszenie w domach. Warto regularnie kontrolować stan szafy, wyrzucać niepotrzebne przedmioty i nie zachowywać niepotrzebnych. O wiele łatwiej jest utrzymać porządek w domu, gdy jest w nim mniej zamieszania. Warto jest zmywać naczynia regularnie po gotowaniu. Im dłużej trzyma się garnki i patelnie, tym trudniej będzie je wyczyścić. Jeśli z jakichś powodów nie masz czasu lub wyjątkowo nie znosisz sprzątania, warto jest raz na jakiś czas skorzystać z usług pań sprzątających. Jest wysoce zalecana do wykonywania określonych zadań. Sprzątaczka może również wyczyścić lodówkę i wnętrza piekarników, pieców lub szafek. Te usługi wymagają głębokiego czyszczenia i wymaga dodatkowych rozwiązań czyszczących, których nie można używać w standardowym czyszczeniu.

Sprzątanie domu, w którym regularnie utrzymuje się porządek jest o wiele łatwiejsze. Wystarczy wtedy wytrzeć kurze, odkurzyć dywany, umyć podłogi i mieszkanie jest czyste i pachnące. Regularne dbanie o porządek zmniejsza czas na gruntowne sprzątanie po wielu dniach bez czyszczenia.Warto także zatrudnić kogoś do pomocy od czasu do czasu. Pomoc przy myciu okien i trudno dostępnych miejsc bywa nieoceniona.

Dj na studniówkę na terenie Warszawy<< >>Białostockie salony sukien ślubnych

O autorze : Renata Kulczycka