Kreatywna sesja biznesowa w kilku prostych krokach

Dziś przygotowałam dla Ciebie kompleksowy, fotograficzny poradnik, który pomoże Ci szybko i sprawnie zorganizować profesjonalną sesję wizerunkową. Zdjęcia biznesowe najczęściej kojarzą nam się ze stylem „korpo”, a więc na pierwszy plan wkraczają eleganckie koszule, marynarki, krawaty czy szpilki. W dalszej części opowiem Ci, jak krok po kroku zaplanować harmonogram przebiegu sesji, jakie tło i sprzęt fotograficzny zastosować oraz przedstawię kilka własnych trików oświetleniowych, które, sprawią, że Twoje kadry będą wyglądać atrakcyjnie i w pełni profesjonalnie.

3 sposoby na ustawienie światła podczas sesji

kreatywne sesje wizerunkowe - WarszawaNiezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią, a może jest to Twoje pierwsze zlecenie tego typu, do wykonania zdjęć będziesz potrzebować: aparatu z trybem manualnym, co najmniej dwóch lamp światła stałego, softboxów oraz Beauty Dash z gridem. Przydadzą Ci się także: biała parasolka, lampa reporterska oraz wyzwalacz radiowy do zdalnej obsługi flesza. W tym miejscu chciałabym omówić z Tobą moje trzy sprawdzone sposoby, które stosuję na co dzień wykonując kreatywne sesje wizerunkowe – Warszawa to świetne miejsce, gdzie udało mi się znaleźć wiele interesujących lokalizacji, w których tworzyłam swoje pierwsze biznesowe realizacje. Jednym z najprostszych sposobów na poskromienie światła podczas zdjęć jest zestaw składający się z trzech lamp studyjnych oraz flesza. Dodatkowo ustawiając światło do zdjęć montuję na głównej lampie oktę z gridem, którą ustawiam pod kątem 45 stopni względem modela, a na pozostałe dwie lampy nakładam softboxy. Całość ustawiam względem białego tła- jedna z lamp z softboxem staje po przeciwnej stronie oświetlenia z oktą, druga natomiast- za osobą fotografowaną, a jej zadaniem jest odcięcie sylwetki modela od tła. Całości dopełnia flesz, usytuowany na podłodze i odbity parasolką transparentną, aby delikatnie złagodzić rysy twarzy. Kolejna konfiguracja jest niemalże identyczne pod względem technicznym, z tą różnicą, że w tym przypadku stosuję aż 5 lamp studyjnych. Pierwsze 3 ustawiam tak samo, jak w pierwszym setupie, a pozostałe dwie kieruję na tło, na wysokości pasa osoby fotografowanej, dzięki czemu mogę znacznie rozjaśnić całość kompozycji.Trzeci zestaw składa się tylko z dwóch lamp LED, a cała reszta (grid, lampa reporterska oraz parasolka) pozostają bez zmian. Główne źródło oświetlenie stanowi duży Beauty Dish z gridem, którey pozwala w ciekawy sposób manipulować kontrastem na fotografii i ogranicza dostęp światła względem tła.

Na drugą lampę nakładam mniejszy softbox, który pełni tożsamą funkcję jak Beauty Dish, dzięki czemu o wiele efektowniej wyrysujemy sylwetkę modela. Trzecie źródło światła (flesz z parasolką) sytuujemy identycznie jak w poprzednich zestawieniach. Jeżeli nie dysponujesz aż tak rozbudowanym zestawem oświetleniowym- możesz swobodnie ograniczyć się do klasycznego oświetlenia z zastosowaniem  jednej lapmy studyjnej oraz flesza z parasolką transparentną, dzięki czemu Twoje kadry będą wyglądać estetycznie i profesjonalnie.

Jak zwiększyć skuteczność mechanizmu CTA?<< >>Zakładanie firmy budowlanej w RFN

About the author : rabartosz