Muzyka italo disco i jej wpływ

 

Muzyka rozrywkowa, dyskotekowa rozkwitła na dobre w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Wtedy to miała miejsce złota, dyskotekowa era. W tamtych latach rozkwitła także muzyka disco latino. Co ciekawe obecnie płyty spod znaku tego nurtu muzycznego to nie tylko włoskie, europejskie hity dyskotekowe.

Muzyka italo disco i najlepsze zespoły

muzyka italo disco plyty cdChoć muzyka italo disco swoje korzenie ma we Włoszech i tam powstały pierwsze hity z tego nurtu, to obecnie do tego gatunku zalicza się także piosenki, które nie zostały wydane w języku włoskim. Posiadają jednak podobny rytm i również oparte są na dźwiękach na pulsacyjnych, elektronicznych syntezatora. Muzyka italo disco zresztą stała się na tyle popularna, że w latach osiemdziesiątych inspirowali się nią twórcy z całej Europy. Później nawet muzyka italo disco stała się inspiracją dla polskiego nurtu disco polo. Taki duet jak niemiecki Modern Talking również zalicza się do fali muzyki spod znaku italo disco. Najbardziej znane zespoły włoskie tworzące muzykę italo disco to Francesco Napoli, zespół Baltimora czy małżeństwo Romina Power i Al Bano, którzy zasłynęli przebojem Felicita. Muzyka w latach osiemdziesiątych rządziła na parkiecie, teraz jednak jej sława nieco przygasła. Mimo to pozostało jeszcze wielu fanów tej muzyki, którzy z chęcią zakupiliby dla siebie płyty z tego gatunku muzycznego. W sklepach stacjonarnych takich jak księgarnie nie jest łatwo zakupić takie płyty, ponieważ wybór tam na półce muzyka italo disco plyty cd jest okrojony i zawiera jedynie parę składanek czy albumów, najbardziej reprezentatywnych dla tego gatunku. Wielbiciele muzyki italo disco muszą szukać takich albumów w sklepach muzycznych internetowych lub na aukcjach. W sklepach internetowych lub stacjonarnych, zajmujących się tylko sprzedażą płyt można znaleźć obszerne kolekcje płyt spod znaku każdego gatunku muzycznego. Tam także należy szukać płyt z nurtu italo disco, jeżeli chce się poszerzać kolejce swoich albumów i szukać płyt, których reedycje nie są planowane – wiele spośród płyt muzyki italo disco zostało wydanych wiele lat temu, podczas trwania złotej ery disco, czyli w okresie lat osiemdziesiątych.

Muzyka italo disco to taneczna muzyka, która pochodzi z Włoch. Wielu twórców w całej Europie zainspirowało się tym nowym gatunkiem muzycznym i na fali tego nurtu powstało wiele zespołów wykonujących podobną muzykę z całej Europy. Jeżeli sięgniemy do asortymentu sklepów muzycznych to z pewnością znajdziemy tam albumy reprezentujące ten gatunek.

 

Potrzebowałem rzetelnego adwokata<< >>Dlaczego kursy programowania dla dzieci są popularne?

About the author : Błażej Paradowski