Nowoczesny parking z automatyzacją

Najnowocześniejsza arena sportowa wymagała odpowiednio nowoczesnego wykończenia, i nie mieliśmy zamiaru oszczędzać na żadnym elemencie, czy to na wyposażeniu, czy też zaawansowanych udogodnieniach dla widzów i samych sportowców. Po przeprowadzeniu dość dużego sondażu okazało się że bardzo ważnym punktem była odpowiednia ilość miejsc parkingowych, a także wygodny układ samego parkingu, łącznie z jasnym i wyraźnym oznakowaniem sekcji. Parkingi były bowiem najczęściej pomijanym elementem obiektów w trakcie modernizacji czy budowy.

Zaawansowany system parkingowy

System zajętości miejsc parkingowychJako że nasz obiekt był budowany od podstaw, mogliśmy w nim zastosować niemal każdy rodzaj systemu parkingowego jaki tylko był dostępny w sprzedaży, i zdecydowaliśmy się zastosować najnowocześniejszą odmianę, gdyż w trakcie budowy była bardzo prosta i wygodna do instalacji, a jednocześnie niesamowicie skuteczna. System zajętości miejsc parkingowych który użyliśmy w naszym obiekcie opierał się na płytach naciskowych, usytuowanych tuż pod powierzchnią miejsc parkingowych, które na bieżąco przesyłały informacje do centralnego komputera sterującego, sygnalizując zajęcie miejsca, lub też jego brak. Były one jednak skalibrowane w ten sposób, by nie reagować na nacisk mniejszy niż waga najmniejszego samochodu osobowego, więc nie były zakłócane przez elektryczne pojazdy, jakich używali nasi pracownicy. Układ sekcji i miejsca wolne były wyświetlane na monitorach, umieszczonych w widocznych miejscach parkingu, choć usytuowanych w taki sposób, by nie odwracały uwagi kierowców podczas jazdy po terenie parkingu i nie powodowały potencjalnych wypadków. Sekcje i same miejsca, natomiast, były oznakowane wyraźnymi, oświetlonymi symbolami, które zmieniały kolor w zależności od tego, czy dane miejsce było wolne, czy też zajęte. Ręczna zmiana oznaczenia była możliwa, i przydawała się w sytuacjach zarezerwowania miejsca parkingowego, które mogło być w dowolnym momencie zwolnione, jeśli rezerwację odwołano.

Miejsca mogły być również oznaczone jako przestrzeń dla pracowników, i być przeznaczone tylko na pojazdy osób zatrudnionych na terenie obiektu, lub dla sportowców na pokazach odbywających się na terenie areny. Również same sekcje były o wiele wygodniej i wyraźniej oznaczone, dzięki czemu znalezienie pojazdu oraz nawigacja na terenie parkingu były o wiele łatwiejsze i wygodniejsze niż na standardowych parkingach obiektowych. Nowoczesny system został natychmiast doceniony przez gości i pracowników, którzy bardzo pozytywnie wypowiadali się o jego działaniu.

Trudne rozwody w Polsce<< >>Zalety bambusowych otulaczy dla dziecka

O autorze : Dawid Charkiewicz