Olejek z rokitnika pomaga zachować zdrowie

 

Rozgałęziony krzew, który wyglądem przypomina krzaczaste gatunki wierzb to rokitnik. Jest to roślina światłolubna i mało wymagająca, która posiada pączki o jajowatym kształcie w kolorze złocisto – miedzianym. Rokitnik uprawiany jest w wielu krajach, bowiem jest on prosty w uprawie, wytrzymały na suszę, a także wygląda niezwykle efektownie. Jednak poza wspaniałym wyglądem posiada on całą masę zdrowotnych właściwości, które sprawiają, że jest on rośliną niezwykle popularną od najdawniejszych lat.

Bogactwo składników odżywczych w oleju z rokitnika

olejki rokitnikoweOwoce rokitnika są niezwykle bogate w różnorodne witaminy. Dzięki dużej zawartości witaminy C są one doskonałym środkiem, który wzmacnia nasz układ immunologiczny, a także poprawia samopoczucie. Poza witaminą C znajdziemy tu także witaminy z grupy B, a także witaminę E, która działa doskonale na nasz wzrok oraz skórę. Wielu z nas słyszało o właściwościach tej wspaniałej rośliny, nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób stara się, by na stałe zagościła ona w ich diecie. Doskonałym sposobem na wprowadzenie do swojego menu tej rośliny są olejki rokitnikowe, które systematycznie stosowane wzbogacają nas w cenne witaminy, a także aminokwasy oraz pierwiastki, jak azot, fosfor, żelazo i wiele innych, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Olej ten można stosować zarówno jako kosmetyk, nakładać na włosy, skórę, a także stosować jako środek do demakijażu. Jednak na szczególną uwagę zasługują tutaj jego walory smakowe, które sprawiają, że świetnie sprawdzi się jako dodatek do sałatek, a także różnorodnych potraw. Z owoców produkuje się także przetwory i dżemy oraz galaretki, a także soki. Robi się z nich także wina i nalewki. Zastosowanie rokitnika w kosmetyce oraz kuchni sprawia, że jest on doceniany w wielu krajach na świecie. Często jest składnikiem kremów, a także preparatów nawilżających, które doskonale pielęgnują naszą skórę i przyspieszają regenerację naskórka. Olej z rokitnika jest także sposobem na pomoc w wielu schorzeniach oraz dolegliwościach ze strony układu pokarmowego, jak biegunki, zatwardzenia, choroba wrzodowa, a także zgaga.

Poza wymienionymi powyżej właściwościami olej ten jest także doskonałym środek pomocnym w walce z różnymi chorobami, bowiem dzięki zawartości witamin świetnie wzmacnia układ immunologiczny i wspomaga walkę z wirusami. Dobry olej z rokitnika można kupić w wielu sklepach i stosować zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrznie. Dzięki temu poprawimy swój wygląd oraz zdrowie, a także zapobiegniemy pojawieniu się wielu chorób oraz dolegliwości.

 

Tania i nowoczesna lampa łazienkowa<< >>Warto zamówić koryto na impreze

About the author : Natalia Szczurek