Pianka do ocieplania poddaszy

Zapewne doskonale Państwo wiedzą jak ważnym elementem w naszym domu jest jego poddasze. Nie chodzi tutaj jednak tylko o to, że miejsce to nam służy do przechowywania różnych rzeczy wykorzystywanych sezonowo ale również znaczenie ma fakt, że poddasze chroni budynek przed wyziębieniem. Jednak zaznaczyć trzeba, ze będzie on chronił go tylko wtedy jeśli na naszym poddaszu znajdzie się odpowiednio skuteczna warstwa termoizolacyjna. Może być ona tworzona na wiele różnych sposobów.

Ocieplenie poddasza pianką PUR

izolacje poddasza pianką purPrzez wiele lat do ocieplania domów stosowano tylko jeden materiał. Był nim oczywiście, wszystkim dobrze znany styropian. Nie da się ukryć, że materiał ten dość dobrze się spisywał w zadaniu do jakiego został stworzony. Jednak ma on również i wiele minusów, o których mnóstwo osób po prostu nie wie. Przykładem jedno z nich jest to, że tworzenie termoizolacji przy wykorzystaniu styropianu jest dość czasochłonne i wymaga też sporych nakładów naszej pracy. W związku z tym często słyszy się o zastępowaniu styropianu innymi materiałami. Do tych, które ostatnimi czasy stały się bardzo popularne zaliczyć można przykładowo piankę poliuretanową. Izolacje poddasza pianką PUR są bardzo popularne głównie z tego powodu, że jest to rozwiązanie które może być zastosowane bardzo szybko i nie wymaga ono ingerencji w konstrukcję naszego poddasza. Pianka poliuretanowa na poddaszach spisuje się doskonale również z tego powodu, że jest to materiał bardzo lekki. Tym samym nie obciąża on całej konstrukcji. Z racji wagi tego materiału możliwe jest stosowanie go w lekkich domach szkieletowych. Spisuje się on również doskonale w przypadku domów kanadyjskich. Pianka poliuretanowa często określana jest również jako pianka PUR. Jeśli więc spotkają się Państwo z tą nazwą to należy wiedzieć, że chodzi po prostu o piankę poliuretanową. Od jakiegoś czasu dość często słyszy się też o tym, że pianka poliuretanowa może być z powodzeniem stosowana na zewnątrz. Można więc śmiało powiedzieć, że materiał ten jest jednym z najlepszych i trudno w nim doszukiwać się jakichkolwiek minusów.

Na dzień dzisiejszy w naszym kraju mogą Państwo bardzo łatwo znaleźć sprawdzone firmy zajmujące się na co dzień nakładaniem pianki poliuretanowej. Do tego zadania konieczne jest stosowanie specjalistycznego sprzętu. Najważniejszą rolę odgrywa w tym wypadku urządzenie zwane potocznie agregatem. Dzięki niemu pianka może być nakładana pod bardzo dużym ciśnieniem. Oznacza to, że nasz materiał izolacyjny dotrze do najróżniejszych zakamarków na naszym poddaszu.

Pracami ziemnymi w Bydgoszczy zajmuje się wiele firm<< >>Tania i nowoczesna lampa łazienkowa

About the author : Aleksander Skibicki