Problem z partnerem alkoholikiem?

W Polsce mamy mnóstwo osób, których dotyka problem alkoholizmu. Taką mamy kulturę i obyczaje w społeczeństwie, że ciężko jest odmówić komuś wspólnego napicia się, za zdrowie, za sukcesy w pracy, powód do uczczenia czegoś w postaci napicia zawsze się znajdzie. Ciężko jest być abstynentem i być asertywnym w stosunku do znajomych i przyjaciół, którzy odmowę obalenia wspólnie przysłowiowej flachy traktują osobiście, pół żartem i pytają: „Co ty? Ze mną się nie napijesz?”.

Czas sięgnąć po profesjonalną terapię dla alkoholików

profesjonalna terapia dla uzależnionych od alkoholuCo jeśli to nasza najbliższa osoba, partner życiowy zaczyna mieć problemy z alkoholem albo jego uzależnienie trwa już długo i destruktywnie wpływa na wasze życie codziennie? Często wstydzimy przyznać się nawet przed samą sobą, że nasz partner jest alkoholikiem, a co dopiero opowiadać o tym jeszcze rodzinie czy znajomym. Wierzymy, że to chwilowy problem, czasem nieraz błędnie myślimy, że może to nasze zachowanie przyczyniło się do ciągłego picia partnera i szukamy winy w sobie, obwiniamy się niesłusznie. Nawet jeśli wiemy, że ma inne problemy i w ten sposób topi swoje smutki, żyjemy nadzieją, że jeśli będziemy go wspierać w trudnościach i pomagać mu to przestanie pić z dnia na dzień. Historie są różne, jednak problem z partnerem alkoholikiem na każdym związku odbija się źle. Jeśli macie dzieci, problem staje się jeszcze większy, bo wtedy alkoholizm odbija się również na dzieciach, które stają się świadkami różnych negatywnych zachowań ojca zarówno wobec ciebie, jak i ich samych, co może przyczynić się do ich przyszłych problemów na tle psychicznym. Jeśli nadal zależy ci na twoim partnerze i powrotu do normalnego życia, pomóc może profesjonalna terapia dla uzależnionych od alkoholu. Namów go na pobyt w specjalnym ośrodku, gdzie pod okiem profesjonalistów pomogą mu radzić sobie z problemami i przeciwnościami losu, a także nauczą go na nowo czerpać radość z życia codziennego w stanie trzeźwości. Do takiego ośrodka można zapisać się na kilkumiesięczny pobyt, podczas którego przez cały czas dostępni będą na miejscu profesjonalni terapeuci i lekarze czuwający nad podopiecznymi.

Nie wstydź się przyznać przed samą sobą, że twój partner jest alkoholikiem i spróbuj namówić go na leczenie, które może uratować wasz związek i rodzinę oraz pozwoli wieść dalsze szczęśliwie i spokojne życie. Jeśli jednak sama nie dajesz sobie rady z całą tą sytuacją, bo życie z alkoholikiem do łatwych nie należy i wiadomo, że możemy odczuwać wielką złość do partnera przez jego niegodziwe zachowania, możesz udać się na specjalne terapie dla osób współuzależnionych, które pomagają osobom żyjącym na co dzień z osobami uzależnionymi od alkoholu.

Jak można odzyskać utracone dane z dysku?<< >>Sklepy z akumulatorami na terenie Wrocławia

About the author : Błażej Paradowski